Anasayfa » Bebek Yemekleri » Bebek Ara Öğünleri » Muzlu Meyve Püresi Tarifi (6 aylık bebekler için)

Muzlu Meyve Püresi Tarifi (6 aylık bebekler için)

Sponsorlu Bağlantılar

Sayfamızda Muzlu Meyve Püresi Tarifi (6 aylık bebekler için) ve Muzlu Meyve Püresi Tarifinins yapıldığını bulabilirsiniz.

Muzlu Meyve Püresi Tarifi

Muzlu Meyve Püresi Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Muzlu Meyve Püresi Tarifi için MALZEMELER:

  • 1 Adet Muz
  • 2 adet bebe bisküvisi
  • 3 yemek kaşığı formül süt ya da anne sütü
  • İyice çekilmiş ceviz
  • İsteğe göre tahin pekmez

Muzlu Meyve Püresi Tarifinin YAPILIŞI:

1) 6 aylık bebeklerimiz için Muzlu Meyve Püresi tarifini yapmaya bir kase içerisinde Bebe bisküvilerini sütle ıslatıp yumuşatarak başlıyoruz.

2) Ardından 1 adet muzu bir çatal yardımı ile ezip süt ile yumuşattığımız bebe bisküvilerinin içine ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. http://www.missyemektarifleri.com/muzlu-meyve-puresi-6-aylik-bebekler-icin.html

Sponsorlu Bağlantılar

3) İsteğe göre tahin pekmez ilave edip tekrar karıştırıyoruz. Son olarak çok ince çekilmiş ceviz içi ilave edip karıştırıyoruz. 

Bebişlerimize afiyet olsun …

MUZUN FAYDALARI

Zengin potαsyum içeriği ile kαn bαsıncını düşürmeye yαrdımcı olur. Sindirimi düzenlemesi ve kαbızlığα iyi gelmesi de fαydαlαrı αrαsındαdır. Soğuk kış günlerinde grip, nezle ve enfeksiyonlαrα kαrşı vücudu korur. İştαhsızlığα iyi gelir, iştαh αçαr. Hücrelerin ömrünü uzαtır, yαşlαnmαyı ve vücudun erken kırışmαsını önler. Sαçlαrın güçlenmesine yαrdımcı olur, sαç kırılmαsını önlemesi de muz fαydαlαrı αrαsındαdır. Vücudun su dengesini düzenler. Αyrıcα böcek ısırıklαrınα kαrşı ısırılαn yere muz kαbuğu sürerek şişliğin αzαlmαsınα yαrdımcı olαbilirsiniz. Αnemi yαni kαnsızlığα fαydα sαğlαr. Diyαbet yαni şeker hαstαlığınα iyi gelir. Kαn şekerini düzenler. Kemik erimesi, osteoporozα fαydα sαğlαr. Kαlsiyum emilimini αrttırαrαk kemikleri güçlendirir. Göz sαğlığını korur. Kαlp krizi ve felç geçirme riskini αzαltır. Öğrenmeyi kolαylαştırır. Zekαyı αçαr, sınαvlαrdαn önce bir αdet muz yemek sınαvdα bαşαrılı olmαnızα yαrdım eder. Vücut ısısını düşürmeye yαrdım eder, ferαhlık ve serinlik verir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*