Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları

Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

Sayfamızda Pilav pişirirken neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli kısaca Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktalarını bulabilirsiniz.

Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları

Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sevgili missyemektarifleri.com takipçileri sayfamızda sizlerle Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları ile ilgili bazı bilgiler paylaşacağım.

1) Lezzetli bir pilav pişirmek için pilavı yaparken önce pirinçleri yeteri kadar sıvı yağ içerisinde kavurun. Tam kavurma esnasında yeteri kadar tereyağı ilave edin ki tereyağı yanmasın. Yeteri kadar suyunu da ilave ettikten sonra 1-2 adet küp şeker atıp karıştırın ve tencerenin kapatın. Bir taşım kaynadıktan sonra hafif ateşte pişmeye bırakın.

2) Pilavı pişirirken kullanılan sıvı yağ pirinçlere parlaklık verir, tereyağı ise lezzet verir. Bu nedenle pilav pişirirken her iki yağ da kullanılırsa pilav daha güzel olur. Ama tereyağını yakmamaya özen göstererek.

3) Pilavınızın kar gibi bembeyaz olmasını istiyorsanız, pirinci ayıkladıktan sonra yıkarken yarım saat kadar ılık tuzlu suda bekletin.  http://www.missyemektarifleri.com/lezzetli-pilav-pisirmenin-puf-noktalari.html

Sponsorlu Bağlantılar

4) Pilavınızın parlak olmasını istiyorsanız, ayıkladığınız pirinci soğuk su ile 4-5 kez yıkadıktan sonra 1-2 damla limon suyu damlatılmış suda bir müddet bekletin.

5) Pilavı karıştırmadan tencereyi arada bir sallayıp pirinçleri alt üst ederek ısıtırsak hem pirinç tanelerinin kırılmasını engellemiş oluruz hemde pirinç taneleri birbirine yapışmamış olur.

6)  Pilavınızın yağı fazla geldi ise eğer, pilavın üzerine birkaç dilim bayat ekmek koyup tencerenin kapağını kapatın. Bayat ekmek buharın da etkisi ile fazla yağı çekecektir.

7) Pilavın lapa olmaması için pirinci bol su ile nişastası iyice akıncaya kadar yıkamalısınız.

Paylaştığım bilgiler umarım lezzetli pilavlar pişirmeniz için sizlere yardımcı olur.

Lezzetli Pilav Pişirmenin Püf Noktaları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*