Anasayfa » Bebek Yemekleri » Bebek Kahvaltısı » Kırmızı Biberli Omlet Tarifi (8 ay ve üzeri)

Kırmızı Biberli Omlet Tarifi (8 ay ve üzeri)

Sponsorlu Bağlantılar

Sayfamızda 8 aylık ve üzeri bebekleriniz için Kırmızı Biberli Omlet Tarifini ve Kırmızı Biberli Omlet Tarifinin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Kırmızı Biberli Omlet Tarifi (8 ay ve üzeri)

Kırmızı Biberli Omlet Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

MALZEMELER:

  • ¼ kırmızı biber
  • 1 yumurta sarısı (1 yaşından büyükler için beyazını da dahil edebilirsiniz)
  • 1 tatlı kaşığı su yada yoğurt suyu
  • ½ ince dilim ekmek
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı ya da zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı doğranmış peynir

YAPILIŞI:

1) Bebekleriniz için Kırmızı Biberli Omlet Tarifini yapmak için; önce kırmızı biberi minik minik doğruyoruz. Ardından küçük boy bir tava içerisinde yeteri kadar su ilave edip pişiriyoruz. Kırmızı biberler piştikten sonra tereyağında 2 -3 tur çeviriyoruz.

2) Diğer taraftan yumurta sarısı, peynir, su, ekmeği bir kasede çırpıyoruz ve biberin üzerine ilave edip altını üstünü güzelce pişiriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Afiyet olsun.

Kırmızı Biberin Faydaları

Yeşil bibere göre çok daha tatlı olan kırmızı biber, uzmanlara göre tam bir ecza deposudur. Sağlık açısından bilinen yüzlerce faydası olan biber,  yüksek değerde vitaminler ve mineraller içermektedir.70 kcal içeren biber, diyet lifleri, protein açısından zengin sayılır. Harika bir A vitamini içeren biber, bununla birlikte bol miktarda C vitamini içermektedir. Ayrıca, tiamin riboflavin, pridoksin açısından da zengindir. Sodyum ve potasyum açısından gayet zengin olan biber, ayrıca kalsiyum, demir, magnezyum başta olmak üzere birçok mineral içermektedir.  http://www.missyemektarifleri.com/kirmizi-biberli-omlet-tarifi-8-ay-uzeri.html

Kırmızı biberin midedeki tembelliği de ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Bu sayede sindirim sistemi de düzene girmekte ve midenin alınan yiyecekleri hazmı kolay hale gelmektedir.

Bol miktarda C vitamini içeren kırmızı biber, bu özelliğinden dolayı çok etkili bir antioksidandır. Etkili bir antioksidan olarak kırmızı biber, cilt sağlığından kalp sağlığına kadar çok geniş bir alanda fayda sağlar.

Kırmızı biber, kilo vermeyi kolaylaştırır. Az miktarlarda sabahları süte karıştırılarak aç karınla içilmesi ayrıca yağların eritilmesini sağlayabilir.

Kırmızı biberin bol miktarda E vitamini içermesi kan hücreleri için faydalıdır. Bu özelliği sayesinde kan hücrelerinin başta kanser hücreleri olmak üzere, diğer virüs ve mikroplara karşı direncini arttırır.

Hafıza ve beyin sağlığına faydalı olan B vitamini içeren kırmızı biber, düzenli tüketilmesi durumunda beyin, hafıza ve hatta ruh sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Yüksek düzeyde A vitamini içeren kırmızı biber, göz sağlığı için çok faydalıdır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*