Anasayfa » Hamur İşleri » Börekler » Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifi

Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Kek kalıbında bu sefer kek değil börek pişireceğiz. Sayfamızda Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifini ve Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifinin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifi

Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

MALZEMELER:

  • 3 adet yufka
  • 3 adet yumurta
  • 1 çay bardağı maden suyu
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 200 gr lor peyniri yada beyaz peynir
  • 1 paket kabartma tozu

YAPILIŞI:

1) Kek Kalıbında Şeritli Börek Tarifi için önce kullanacağımız kek kalıbını yağlıyoruz. Ardından 1 adet yufkayı kenarları kalıbın dışına taşacak şekilde kek kalıbına seriyoruz. http://www.missyemektarifleri.com/kek-kalibinda-seritli-borek-tarifi.html

2) Diğer iki adet yufkayı rulo şeklinde sarıp 1 cm kalınlığında dilimler halinde kesiyoruz ve keserek oluşturduğumuz yufka şeritlerin yarısını kalıba yayıyoruz. Orta boy bir kase içerisinde  3 adet yumurta, 1 çay bardağı maden suyu, 1 çay bardağı sıvı yağ ve 1 paket kabartma tozunu güzelce çırpıyoruz ve hazırladığımız sosun yarısına yakın miktarını yufka şeritlerin üzerine serpiştiriyoruz. Daha sonra 200 gr lor peyniri yada ezilmiş beyaz peyniri serpiştiriyoruz ve üzerine kalan yufka şeritlerini yayıyoruz. Tekrar sostan az miktar ayırıp kalan sosu şeritlerin üzerine gezdiriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

3) Kalıba serdiğimiz ilk yufkanın dışarıda kalan kısımlarını şeritlerin üzerine doğru kapatıyoruz ve az miktarda ayırdığımız sosu üzerine gezdiriyoruz. Önceden 180 derece ısıtılmış fırında pembeleşinceye kadar pişiriyoruz ve hemen fırından alıyoruz.  Misafirleriniz için değişik bir sunum şekli ile Kek Kalıbında Şeritli Börek servise hazır.

AFİYET OLSUN …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*