Anasayfa » Tatlılar » Sütlü Tatlılar » Çilekli Dondurma Tarifi

Çilekli Dondurma Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Sayfamızda Çilekli Dondurma Tarifini ve Çilekli Dondurma Tarifinin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Çilekli Dondurma Tarifi 

Çilekli Dondurma Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

ÇİLEKLİ DONDURMA TARİFİ İÇİN MALZEMELER:

  • 1/2 kg Çilek
  • 1 paket krem şanti
  • 1 lt süt
  • 10 gram salep
  • 1 su bardağı toz şeker

ÇİLEKLİ DONDURMANIN YAPILIŞI:

1) Çilekli Dondurma Tarifini yapmak için önce; 1 litre sütü orta boy bir tencere içerisinde ocağa koyup kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayan sütün içerisine 1 su bardağı toz şeker ile 10 gram salebi ilave edip karıştırıyoruz. http://www.missyemektarifleri.com/cilekli-dondurma-tarifi.html

2) Kaynamaya başladığında 15 – 20 dakika kadar karıştırarak kaynatmaya devam ediyoruz.Yaklaşık 20 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşten ara ara karıştırarak soğutuyoruz ve toz şantiyi ilave ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

3) Hazırladığımız karışımı dondurucuya koyuyoruz ve ara sıra dondurucudan çıkarıp karıştırıyoruz ve tekrar dondurucuya koyuyoruz.

4)  Diğer taraftan çilekleri güzelce yıkayıp içinden 5-6 tane ayırıyoruz ve kalanını rondoda parçalıyoruz.

5) Rondoda parçaladığımız çilekleri hazırlayıp dondurucuya koyduğumuz karışıma ilave ediyoruz ve karışım koyulaşıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz.

6) Daha sonra ayırdığımız çilekleri bir bıçak yardımı ile küçük küçük dilimleyip dondurma karışımına ilave edip karıştırıyoruz.

7) Hazırladığımız çilekli dondurmayı tekrar dondurucuya koyuyoruz ve 1-2 saatte bir çıkarıp mikser ile yada kaşık ile seri bir şekilde karıştırarak bir gece boyunca bekletiyoruz. Çilekli Dondurma kıvamını bulana kadar aynı şekilde dondurucudan çıkarıp karıştırıyoruz ve tekrar dondurucuya koyuyoruz. (Dondurma mikserle ile yada kaşık ile karıştıramayacağınız kadar katılaştığı zaman Çilekli Dondurma servise hazır demektir.

AFİYET OLSUN …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*