Anasayfa » Tatlılar » Ballı Tahinli Sarma Tarifi

Ballı Tahinli Sarma Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Sayfamızda son derece lezzetli Ballı Tahinli Sarma Tarifini ve Ballı Tahinli Sarma Tarifinin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Ballı Tahinli Sarma Tarifi

Ballı Tahinli Sarma Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

MALZEMELER:

  • 1,5 su bardağı tahin
  • 1 su bardağı bal
  • 3 adet yufka
  • 1 su bardağı iri dövülmüş fındık içi
  • 1 tatlı kaşığı mahlep
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1/2 su bardağı pudra şekeri

YAPILIŞI:

1) Ballı Tahinli Sarma Tarifini yapmak için önce; büyük bir karıştırma kasesi içerisinde 1,5 su bardağı tahin, 1 su bardağı bal, 1 su bardağı iri dövülmüş fındık içi ile 1 tatlı kaşığı mahlebi güzelce karıştırıyoruz.

2) Ardından bir adet yufkayı temiz bir tezgah üzerine seriyoruz. Daha sonra hazırladığımız harcın üçte birini yufkanın üzerine sürüyoruz ve ikinci yufkayı harcın üzerine yerleştiriyoruz. Aynı şekilde geriye kalan harcın yarısını yufkanın üzerine sürüyoruz ve üçüncü yufkayı da harcın üzerine yerleştiriyoruz. Kalan harcı yufkanın üzerine sürdükten sonra yufkayı ortadan ikiye kesiyoruz. http://www.missyemek tarifleri.com/balli-tahinli-sarma-tarifi.html

Sponsorlu Bağlantılar

3) Daha sonra yufkanın yuvarlak kısmından başlayarak rulo şeklinde sarıyoruz. Diğer yufkaya da aynı işlemi uyguladıktan sonra hazırladığımız ruloları 5 cm eninde verev olacak şekilde kesiyoruz ve  yağlanmış yada yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Ardından üzerlerine yumurta sarısı sürüyoruz.

4)  Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarıncaya kadar pişiriyoruz. Fırından çıkan Ballı Tahinli Sarmanın üzerine pudra şekeri serpiştirip servis tabağına yerleştiriyoruz. Ballı Tahinli Sarma servise hazır.

AFİYET OLSUN …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*